Dikey Bahçe Sistemleri

Dikey bahçe, hidroponik kullanarak dikey olarak askıya alınmış bir panelde bitki yetiştirmek için kullanılan bir tekniktir. Bu benzersiz yapılar bağımsız olabilir veya bir duvara tutturulabilir. Eski uygarlıklardan bu yana dikey bahçeler kullanılmıştır; birçok modern dikey bahçe yıllarca sürebilir ve günümüz işine bir doğa popu verebilir.

Dikey bahçeler birçok farklı isimle geçmektedir: canlı yeşil duvarlar, canlı duvarlar ve yosun duvarları sadece birkaç isim. Onlara ne demek istersen, bitki yaşamının bu dikey yapıları bir resim çerçevesi kadar küçük veya 60 ft genişliğinde bir başyapıt kadar büyük olabilir.

.

Dikey bahçeler otel lobilerine, büyük şirket merkezlerine ve hatta küçük bir konut arka bahçesine yerleştirilebilir. Dikey bahçeler sadece etkileyici görünmekle kalmaz, aynı zamanda doğanın doğal sakinleştirici güçlerini kullanarak çevrenizde daha rahat hissetmenizi sağlar.

Yeşil duvarlar yaşamak bir binanın görsellerini geliştirmek, hava kalitesini ve çalışanların dikkatini ve enerji seviyelerini iyileştirmek için kesin bir yoldur. Geçtiğimiz yarım yüzyıl boyunca, kentlerde yaşayan arayanların dikkate değer bir şekilde artması, hava kirliliği ve yeşil alan kaybında kayda değer bir artışa yol açtı.

Yaşayan yeşil duvarlar (ayrıca genel olarak dikey bahçeler veya yaşam duvarları olarak da bilinir), doğanın kendine özgü faydalarıyla mekanlarını geliştirmek isteyen mülkler için harika bir çözümdür.

Daha fazlası…

Özel tasarım peyzaj uygulamaları, bakım hizmetleri, donatı alanları, dekorasyon ürünleri ve çok daha fazlası için İz Botanik yanınızda.

İletişime Geçin

Size en uygun peyzaj çözümleri için bizimle iletişime geçin.